Oddział I

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

Ogłoszenia dla rodziców na miesiąc kwiecień

ODDZIAŁ I   „ Motylki”

Tematyka:

1. Mamy różne charaktery.
  2. Wiosna na wsi – kolor zielony.
  3. Zdrowie i nasze ciało.
  4. Dbamy o przyrodę.
  5. Polska – moja Ojczyzna.

Główne zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Poszerzanie wiedzy o emocjach, rozwijanie umiejętności rozróżniania emocji, integrowanie grupy, wprowadzenie pojęć długi, krótki, wyzwalanie umiejętności okazywania emocji poprzez kontakt z muzyką, rozwijanie umiejętności odróżniania zachowań pozytywnych od negatywnych, nauka piosenki, integracja grupy.

Rozwijanie percepcji słuchowej, rozpoznawanie i nazywanie zwierząt domowych, rozwijanie umiejętności liczenia, rozwijanie zdolności reagowania ruchem na dźwięki instrumentów, rozwijanie wiedzy ogólnej dzieci, poszerzanie wiedzy o zwierzętach wiejskich, rozpoznawanie koloru zielonego, rozwijanie wrażliwości na barwę, tworzenie kompozycji.

Zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształcenie umiejętności logicznego kojarzenia faktów, poznanie pracy pielęgniarki i stomatologa, kształtowanie zamiłowania do czystości, nawyków higienicznych, wzbogacenie słownictwa dzieci o wyrazy związane z higieną, utrwalenie nazw części ciała.

Zapoznanie ze sposobami dbania o Ziemię, budowanie pozytywnych relacji grupowych, zapoznanie z kolorami pojemników na odpady, rozwijanie umiejętności matematycznych, rozwijanie aktywności muzyczno-ruchowej, wzbogacenie słownika dziecięcego, rozwijanie umiejętności plastycznych, nauka wiersza.

Poszerzanie wiedzy o swojej miejscowości, rozbudzanie zainteresowania najbliższą okolicą, rozwijanie zainteresowań badawczych, zapoznanie ze sposobami pomiaru wody,  zapoznanie z wyglądem polskich symboli narodowych, poznanie utworu muzyki klasycznej, rozwijanie zainteresowania Europą, poszerzanie wiedzy o Polsce.

Wiersz M. Marzec                                             Piosenka

„Przyjaciel Ziemi”                          „Kiedy wiosna przyjdzie do nas” sł.A.Dyniakowska

m.M.Sadowska

Wyrzucam śmieci do kosza,                      I. Kiedy wiosna przyjdzie do nas,

oszczędzam wodę.                                        roześmiana i zielona.

Przyjacielem przyrody                                 Razem z wiosną wszystkie dzieci

przecież być mogę!                                       zaśpiewają tak:

Gaszę światło,

gdy z pokoju wychodzę.                        Ref.: Zielona trawa, zielony mech,

Chodzę po chodniku,                                      zielona żaba rechu, rechu, rech.

nie depczę trawników,                                    Zielona trawa, zielony mech,

kwiatów z nich nie zrywam wcale.                zielona żaba rechu, rechu, rech.

Kochana Ziemio,

dbam o ciebie doskonale.                        II. Rośnie trawa, rosną liście,

rosną szybko dzieci wszystkie.

Przyleciały już bociany

i klekocą tak: