Wieczornica

W czwartkowy wieczór 25 listopada 2021r. dzieci i pracownicy Gminnego Przedszkola
w Nowych Żukowicach przybyli do sali OSP, aby uczcić pamięć wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo polskich granic. Wieczornicy towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i zaproszeni goście min. Przewodniczący RG pan Ryszard Witek, pani sołtys Małgorzata Tokarczyk – Kozioł, ksiądz proboszcz Stanisław Łątka, pani bibliotekarka Maria Drwal, przedstawiciele OSP z Nowych Żukowic i inni goście. W sali OSP rozbrzmiały dźwięki pieśni patriotycznych min „Roty”, „Pierwszej brygady”, „Warszawskich dzieci”, „Wojenki…”. Dzieci odegrały scenki bitwy, przemarszu Piłsudzkiego, recytowały wiersze a także zatańczyły Krakowiaka na cześć polskich mundurowych. Spotkaniu towarzyszył głośny śpiew pieśni przy akompaniamencie organisty pana Piotra, który zechciał uatrakcyjnić spotkanie grą na keyboardzie. Była naprawdę „gorąca”, bojowa atmosfera. Dzieciaki z wielkim entuzjazmem, zaangażowaniem podjęły się temu wyzwaniu. Wystąpili też laureaci organizowanego przez przedszkole konkursu pieśni patriotycznej „Kocham cię Polsko”. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki w postaci książeczek z malowankami o treści patriotycznej i słodycze. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Jeszcze długo w naszych wspomnieniach brzmiał dźwięk śpiewu zgromadzonych.

Dziękujemy za pomoc w uświetnieniu uroczystości min.:

Pani Agnieszce Kalisz - fotografia

Panu Marcinowi Małkowi – nagranie filmu

Ks. Stanisławowi Łątce – użyczenie rzutnika

Panu Piotrowi Kopaczowi - gra na keyboardzie

Radzie Rodziców – zgromadzenie rekwizytów.