Noc naukowców w przedszkolu

Dnia 28.10.2022 odbyła się Noc Naukowców w przedszkolu dla dzieci 5-6 letnich. Wszystkie dzieci chętne zgłoszone przez rodziców nocowały w przedszkolu. Noc Naukowców rozpoczęła się o 19.00, dzieci schodziły się, rozkładały swoje "łóżka". Następnie oglądały akcję gaśniczą nocną przygotowaną przez naszych strażaków, którzy zaprosili nas również do remizy gdzie dzieci oglądały ubiór strażacki. Po spotkaniu ze strażakami odwiedzili nas Policjanci, którzy przypomnieli dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w nocy. Dzieci chętnie zadawali pytania. Kolejną atrakcją były doświadczenia: wulkan, wędrówka wody, skraplanie wody, doświadczenie z wiatrem, hodowla kryształów czy tonięcie przedmiotów. Po doświadczeniach zasiedliśmy do wspólnej kolacji i zjedliśmy przepyszne tosty. Następnie odbyła się dyskoteka, później toaleta wieczorna i seans filmowy, po którym wszyscy poszliśmy spać. Wszystkie dzieci zostały odebrane przez rodziców rano, zadowolone i trochę niewyspane.